Malta, en çok tercih edilen yatırım yoluyla ikamet programlarından birine sahip ancak maalesef yakında yabancı yatırımcılar için daha az çekici hale gelecek. Malta Daimî İkamet Programı'nın yatırımcılar için en cazip ve faydalı seçeneklerden biri olan tahvil yatırım seçeneğini ortadan kalkacak ve Nisan 2021'den itibaren geri kazanımsız katkı yöntemine geçilecek. 

Ancak, Malta daimî ikamet izninin mevcut şartlarında başvurmak için hala zaman var!

Hemen başvurun ve Astons ile yatırım yaparak Malta'da oturma izni alma fırsatı elde edin.

Gereksinimler şimdilik böyle: 

  • Hisse ve hisse senetlerine 250.000 avroluk yatırım. 
  • 30.000 avro geri iadesiz katkı,
  • Malta'da gayrimenkul kiralama, min. 50.000 avro/5 yıl veya 
  • Malta'da gayrimenkul alımı, min. fiyat 320.000 avro 

Yatırım en az 5 yıl süreyle tutulmalıdır ancak bu sürenin sonunda yatırımcı Malta adresini koruduğu sürece yatırımı satabilir. Bu nedenle Malta ikamet izni programı Avrupa Birliği'nin en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Diğer ikamet programlarında olduğu gibi beş yıllık ikametin ardından Malta vatandaşı olmak mümkündür.

Malta Hükümeti, Nisan ayından itibaren yatırım seçeneklerinde değişikliğe gidecek ve yalnızca mülk kiralama veya satın alma ve geri kazanımsız katkı koşullarıyla ikamet verecek. Katkı miktarı 98.000 avroya kadar yükselecek (mülk kiralama seçeneği). Bu değişikliklerin kesin şartları hala müzakere aşamasında ancak Astons'ın kaynakları tahvil yatırım seçeneğinin kesinlikle programdan çıkarılacağını iddia ediyor.  

Astons, her müşterinin ihtiyaçlarına göre ikamet çözümleri sunar. Astons ile yatırım seçenekleri aramanıza ve varlıkları yönetmenin yükünü taşımanıza gerek yok. Uzmanlarımız Malta'da ikamete giden yolda her adımda sizinle ilgilenecek ve programdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak.

Hemen Astons ile iletişime geçin ve uygun yatırım seçenekleriyle bir AB ülkesinde ikamet izni alma fırsatını kaçırmayın.

Astons, Londra, Pekin, Moskova, Dubai ve Limasol'da (Güney Kıbrıs Cumhuriyeti) ofisleri bulunan lider bir küresel emlak ve göçmenlik danışmanlığı firmasıdır. Birleşik Krallık, Türkiye, Vanuatu, AB ve Karayipler dahil olmak üzere dünya çapında ikamet ve yatırım yoluyla vatandaşlık çözümleri sunmaktadır. 

Daha fazla bilgi veya kişisel durumunuz hakkında özel danışmanlık almak için [email protected] adresinden veya +44 207 292 2977 numaralı telefonu arayarak bizimle iletişime geçin.